МЕТОДИ ВИЗНАЧЕННЯ ВІТАМІНІВ ГРУПИ В

Мудрик Ганна Миколаївна
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Савчук Тетяна Іванівна
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, к.х.н., доцент
Мазуренко Ірина Віталіївна
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
Корольчук Світлана Іванівна
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, к.х.н., доцент
Супрунович Сергій Васильович
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, к.х.н., доцент
Кормош Жолт Олександрович
Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, к.х.н, професор

Для підтримки життєдіяльності організму крім води, мінеральних речовин, білків, жирів, і вуглеводів необхідні вітаміни. Вітаміни групи В є найважливішими представниками біологічно активних речовин, оскільки забезпечують нормальне функціонування організму людини, приймаючи участь у роботі центральної нервової системи, синтезі білка і надходять із зовнішнього середовища разом з продуктами рослинного і тваринного походження.

Враховуючи велику кількість вітамінних, мультивітамінних та інших медичних препаратів на основі вітамінів групи В, їх виробництво, контроль  якості, широке використання в медичній практиці неможливе без методів їх визначення [1] . Проте вони не завжди є раціональними і доцільними для всіх речовин даної групи. Тому, актуальним є розробка, дослідження і вдосконалення нових методів визначення вітамінів групи В як речовин які мають широкий спектр застосування. Метою роботи було ознайомлення з різними методиками та методами визначення вітамінів групи В, а також розроблення нових методів точного визначення концентрації вітамінів групи В потенціометричним методом.

Основне завдання: синтезувати іонні асоціати як основи для іон-селективних електродів Одними із представників вітамінів групи В були: вітамін В1 – тіамін та В6 – піридоксин.

Вітамін В1 (3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл) метил]-5-(2-гідроксиетил)-4-метилтіазолій хлорид) - дрібний кристалічний порошок білого або білого з жовтим відтінком кольору з специфічним запахом. Легко розчиняється у воді, малорозчинний у 96 % спирті, практично нерозчинний в ефірі, хлороформі та інших органічних розчинниках. Випускається вітамін В1 у вигляді тіамін-хлориду, тіамін-броміду. Речовини в кислому середовищі стійкі до дії світла, кисню повітря та високої температури.

Вітамін В6 (2-метил-3-окси-4,5-ди-(оксиметил)-піридину гідрохлорид ) - кристалічний порошок білого або майже білого кольору. Легко розчинний у воді, мало розчинний у 96 % спирті. Плавиться при температурі близько 2050 С із розкладанням. Розкладається при дії світла і УФ випромінювання.

Встановлено, що вітаміни В1 і В6  здатні утворювати іонний асоціат (ІА) з багатьма барвниками такими як: бром феноловий синій, метилоранжевий, етиловий оранжевий, тропеолін 00, β-нафтолоранж,  еозин Н, еозин В, йодеозин, алізарин S, бріліантовий жовтий. Отриматні ІА можна використати як електродоактивну речовину (ЕАР) при виготовленні мембранного сенсору для іх визначення.

За допомогою синтезованих ІА будемо отримувати сенсори, з якими   проводитимемо дослідження на встановлення: властивостей сенсора, як впливає на його властивості природа пластифікатора, кількість електродоактивної речовини (ЕАР)  та пластифікатора. Також необхідно встановити оптимальний склад полівінілхлоридних (ПВХ) вітамін-чутливих мембран на основі іонних асоціатів які були отримані. Крутизна електродної функції для найбільш оптимальної мембрани, лінійність електродної функції, нижню межу визначення. А також встановити селективність отриманого іон-селективного електроду на основі чутливих мембран.

 

Список літератури

  1. Антал И.П / ЭЛЕКТРОХИМИЧЕСКИЕ МЕТОДЫ ОПРЕДЕЛЕНИЯ ВИТАМИНОВ ГРУППЫ В // Антал И.П., Базель Я.Р., Кормош Ж.А. // Журн. аналит
Коментарі до статті:
© inforum.in.ua, 2014 - 2025
+38 (068) 322 72 67
+38 (093) 391 11 36
inforum.in.ua@ukr.net