НАНОСТРУКТУРИ, ЇХ ТИПИ, ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Іванюк Д. О.
студент Волинського національного університету імені Лесі Українки
Мельничук К. О.
студент Волинського національного університету імені Лесі Українки

За останні два десятиліття нанотехнології стали стратегічним індустріальним напрямком. До наноматеріалів проявляється величезний інтерес у зв'язку з реальною можливістю практичної реалізації їх унікальних властивостей в різноманітних галузях науки і техніки.  За багатьма прогнозами саме розвиток нанотехнологій визначить вигляд XXI століття, подібно до того, як відкриття атомної енергії, винахід лазера, транзистора і комп'ютера визначили вигляд XX століття.

Нанотехнології – це по суті міждисциплінарна область науки і техніки, що займається вивченням властивостей об'єктів і розробкою пристроїв з базовими структурними елементами розміри яких в декілька десятків нанометрів (1нм = 109м). Система отримує приставку «нано» не тому, що її розмір стає менше 100 нм, а внаслідок того, що її властивості починають залежати від розміру. В основі якісно нових досягнень в науково-технічних розробках на нанорівні лежить використання нових, раніше невідомих властивостей і функціональних можливостей матеріальних систем при переході до наномасштабів. Слід зазначити, принаймні, дві обставини, які супроводжують значний сплеск досліджень в галузі наноматеріалів.

По-перше, вже на перших порах з'явилася можливість реалізації високого рівня фізико-хімічних і механічних властивостей матеріалів в наностані.

По-друге, ця проблематика виявила ряд прогалин не тільки в розумінні природи особливостей цього стану, але і його технологічної реалізації. Завдяки нанотехнологіям отримали широкий розвиток системи зберігання і обробки інформації, мобільного зв'язку, теоретичного обґрунтування і практичної реалізації.

Прогнозується, що наука про нанотехнології, наноречовинами здатна перебудувати всі галузі промислового виробництва, привести до нової науково-технічної революції і вплинути на розвиток соціальної структури суспільства.

 

  1. М.А. Тихоновский, А.Г.Шепелев, Л.В. Пантеенко. Наноматериалы: анализ тенденций развития на основе данных об информационных потоках. 2003, No5, с. 103-110.
  2. И.П. Суздалев. Нанотехнология: физико-химия нанокластеров, наноструктур и наноматериалов. М.: «КомКнига», 2006, 592 с.
Коментарі до статті:
© inforum.in.ua, 2014 - 2025
+38 (068) 322 72 67
+38 (093) 391 11 36
inforum.in.ua@ukr.net