Всі новини

Минулий рік був найтепліший за останні 135 років

Дата розміщення: 18.01.2015

Науковці Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) та Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) оприлюднили результати двох окремих досліджень (аналізів) з вимірювання температури поверхні Землі.

10 найтепліших років в інструментальних спостереженнях (за виключенням 1998 року) в теперішній час прослідковувались з 2000 року. Така тенденція довгострокового потепління на планеті продовжується й далі.

На думку дослідників, отримана інформація є дуже важливою, в першу чергу, для вивчення Землі, як цілісної системи, а вже потім – для розуміння ролі і впливу людської діяльності на безпосередній процес глобального потепління.

З 1880 року середня температура поверхні Землі зросла приблизно на 1,4 градусів за Фаренгейтом (0,8 градусів за Цельсієм). Це обумовлено, у значній мірі, збільшенням вмісту вуглекислого газу та інших викидів в атмосфері. Варто зауважити, що потепління відбулося в останні три десятиріччя.

Читайте про "Отримані підтвердження прямого зв’язку глобального потепління з викидами вуглецю"

Важливо, що регіональні відмінності в температурі мають сильніший вплив на погодню динаміку в порівнянні з глобальним середнім значенням. Наприклад, у США в 2014 році частина Середнього Заходу і Сходу узбережжя були незвично прохолодні тоді, як на Алясці, в Каліфорнії, в Арізоні та у Неваді відзначили найтепліший рік за всю історію спостережень.

Дізнайтесь більше про дослідження температур світового океану у статті "Світовий океан та глобальне потепління"

Для того щоб оцінити глобальні температури, вчені використовують дані з більш, ніж 6300 метеостанцій, судноспостережень температури поверхні води та науково-дослідницьких станцій в Антарктиді. Ці вихідні дані аналізуються за допомогою алгоритму, який враховує різні інтервали температур зі станцій всього світу та міські ефекти нагріву, що можуть хибно впливати на розрахунок. Результатом є оцінка глобального середнього відхилення температури від базового періоду (1951-1980 рр.).

Крім того, дослідники використовують і власні методи для визначення та оцінення глобальної температури. За допомогою супутників, бортових і наземних пристроїв для спостережень науковці відслідковують життєві ознаки планети від землі, з повітря і простору. Зараз розроблюються нові способи спостереження і вивчення взаємопов’язаних природніх систем Землі з використанням інструментів комп’ютерного аналізу. Все це дасть змогу краще побачити як змінюється планета і зрозуміти – що саме допоможе захистити її.

Стаття підготовлена командою проекту INFORUM.IN.UA за матеріалами NASA
© inforum.in.ua, 2014 - 2024
+38 (068) 322 72 67
+38 (093) 391 11 36
inforum.in.ua@ukr.net