Вченим з університетів Саутгемптону, Брістоля та Ліверпуля вдалось вивести рівняння, яке доводить прямий зв’язок глобального потепління зі зростанням викидів вуглецю. Отримані результати підтверджують попередні кліматичні моделі.
Спалювання викопного палива підвищує рівень вуглекислого газу в атмосфері, що призводить до підвищення рівня температури повітря. Це частково компенсується за рахунок океанів, які забирають на себе частину тепла.
Дізнатись більше про вплив океанів на глобальне потепління ви можете в статті "Світовий океан та глобальне потепління"
Як показують результати дослідження, кожні 1012 тонн виділеного в атмосферу вуглецю призводять до підвищення глобальної температури на один градус Цельсія.
Крім того, збільшення викидів за останні 200 років призвело до того, що навіть за умови повного припинення викидів вуглецю його концентрація буде залишатись високою ще на протязі багатьох століть.
За словами доктора Філа Гудвіна (Phil Goodwin), з Університету Саутгемптона, аналіз свідчить про майже незворотній характер викидів вуглецю і сподівання на те, що зі скороченням викидів клімат повернеться в нормальний стан – марні.
Професор Рик Вільямс (Ric Williams), з кафедри океанології в Університеті, вважає, що для такої складної кліматичної системи знайдені зв’язки надзвичайно прості та очевидні.
Фактично, отримані дані ще раз підтвердили, що чим більші сумарні викиди, тим інтенсивніше глобальне підвищення температур.
2015 рік: вчені дослідили, що "Минулий рік був найтепліший за останні 135 років"
Стаття підготовлена командою проекту INFORUM.IN.UA за матеріалами University of Southampton