Вчені NASA з лабораторії реактивного руху в Пасадені, штат Каліфорнія, проаналізувавши супутникові та прямі температурні вимірювання океанів на Землі, прийшли до висновку, що підвищення температури у глибинах світового океану фактично припинилось за останнє десятиліття. У той час, як верхні океанські шари продовжують своє нагрівання.
Атмосфера Землі у 21 столітті продовжує розпочату у 20 ст. тенденцію до накопичення парникових газів. Проте, глобальна середня температура на Землі вже не зростає тими ж темпами що й забруднення газами.
Для пояснень цього було залучено багато процесів як на суші, так і на морі та у повітрі. Так, проводячи дослідження температур світового океану, NASA вперше були застосовані супутникові спостереження поряд з прямими вимірами температур верхніх шарів океану. І якщо прямі вимірювання проводились з використанням даних мережі ARGO – масиву з 3000 плавучих датчиків, то температури в глибинах океану виміряти набагато складніше. Саме для цього й було використано супутникове спостереження, що в комплексі дало змогу оцінити середній рівень підвищення температури світового океану.
При підвищенні температур є два фактора впливу на рівень води. По-перше, при нагріванні води її об’єм збільшується. По-друге, при підвищенні температури спостерігається танення льодовиків і за рахунок талої води загальний об’єм вод світового океану також збільшується.
Із загального показника підвищення рівня океану вчені відняли рівень підйому води викликаний розширенням у верхніх шарах та рівень підйому за рахунок талої води. В результаті було отримано показник рівня підняття води за рахунок нагрівання в глибинах океану. І цей показник фактично рівний нулю. Таким чином, за період з 2005 року зміна температур в глибинах світового океану ніяк не вплинула на підвищення рівня світового океану.
Дане дослідження не спростовує глобального потепління, проте вказує на те, що оцінювані раніше його темпи були дещо перебільшені.
2015 рік: вчені дослідили, що "Минулий рік був найтепліший за останні 135 років"